fbpx

Що Робить Проджект Менеджер: Обов’язки, Навички, Як Почати Вчитися

Навчальні та особисті проекти потрібно правильно уявити роботодавцю. Як описувати кейси в портфоліо, щоб пройти project manager курси відбір ми розуміємо, як оформляти результати в портфоліо. Кожен крок розглядаємо на прикладах наших курсів.

Інформація накладається на досвід і формується структура. Якщо досвіду зовсім немає, краще обрати розширене навчання, щоб було більше деталей. Ми, як один з вендорів, не ставимо процеси глобально на всій програмі, робимо якусь частину роботи та взаємодіємо з іншими. У таких проєктах буває складно налаштувати злагоджені процеси.

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. Також раджу розвивати особистий бренд і транслювати свій шлях у професії. Особливо ціную опції LinkedIn, коли можна розмістити отримані сертифікати та підтвердити компетенції у колег. Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Google.org, Фонду Східна Європа за сприяння Stfalcon, Vaimo та Ciklum. І більше 3000 на третьому, де вакансії українським спеціалістам пропонують компанії, зокрема з інших країн.

Він визначає, коли і що має бути готове, щоб здати проект вчасно. Ще технічне завдання — форма звітності перед клієнтом. Менеджер може показати кожен документ, як переконання – команда працює. Курс розрахований на новачків і не вимагає технічних знань із програмування чи дизайну.

У Scrum Guide лише 18 сторінок, але просто прочитати їх недостатньо. Щоб Scrum приносив користь, його треба вміти впроваджувати. IAM.SCRUM — це інтенсив, на якому три сертифіковані викладачі навчать застосовувати все найкраще з Scrum у ваших командах.

хто такий менеджер проєктів

Але до необхідних базових exhausting та soft expertise додається ще й володіння англійською мовою. Для «стажера» та «джуна» це як мінімум upper-intermediate. Для більш чіткого розуміння перспектив роботи Project Manager, пропонуємо ознайомитися із статистикою середнього рівня заробітної плати проджект менеджера в українських та закордонних компаніях. Project Manager багато комунікує (у тому числі і з продактом) на всіх етапах проєкту, відповідає за якість та стежить за термінами, координує роботу команди, мотивує її.

хто такий менеджер проєктів

На сьогодні, розглядаючи прогнози до 2030 року, відомо, що компаніям в різних регіонах світу знадобиться понад 25 мільйонів нових спеціалістів у сфері управління проєктами. Це свідчить про високий попит на кваліфікованих фахівців у цій галузі. Бюджет визначає прибуток та вартість проєкту для компанії.

Та все ж без базових знань в ІТ проєктному менеджеру не обійтися. Проєктний менеджер — позиція, на якій є багато спілкування з людьми. Перевагою — завдяки знайомству з цікавими людьми, з різноманітними культурами.

Це одна з тих професій, де багато залежить від схильності та м’яких навичок. Схильність до спілкування – чудовий плюс, як ви зрозуміли з попереднього розділу статті. Ви почнете застосовувати її навіть у повсякденному житті підсвідомо. Дозволяє менеджерити завдання всередині проєкту та вибудовувати зв’язок між різними проектами. Project-менеджер – людина біля керма проєкту.

Думаю, це теж хороша можливість для початківців. Якщо на проєкті стаються невдачі, навіть не пов’язані з роботою РМ’а, за роботу команди перед керівництвом все одно відповідає цей фахівець. Після сеньйора можна зрости до позиції Head of PMO (Project Management Officer), тобто стати менеджером менеджерів. Якщо проджект-менеджер відповідає за продукт або його частину, то PMO займається розробкою на рівні бізнес-стратегії. Часто кандидати мають свій список компаній-фаворитів, в яких хотіли б працювати. Якщо ви серед них, тоді регулярно переглядайте розділ вакансій безпосередньо на їх сайтах, а також сторінки в соцмережах.

  • Для мене мораль цієї історії в тому, що проєктний менеджер — це людина, яка ухвалює рішення і несе за них відповідальність.
  • Окрім того, інтерфейс сервісу був японською мовою, коли ми виправляли помилки у текстах, це було схоже на складну гру із пошуку слів.
  • Менеджер проєкту не є суворим начальником, від якого потрібно боятися.
  • Тому підприємці часто оплачують профільне навчання своїм співробітникам.
  • Нещодавно також комп’ютерна безпека стала значною областю для розвитку у менеджменті ІТ інфраструктури.

Мала досвід роботи в управлінні командами, розвинуті комунікаційні навички, розуміння бізнес-контексту і більш-менш непогану англійську. ✅ Хороший проджект вміє не тільки слухати, а й говорити. Він може розповісти про досвід роботи в схожих проектах або як інші проєкти допоможуть знайти спільну мову з клієнтом.

Для того, щоб стати РМом варто бути готовим до того, що доведеться опановувати самостійно дуже багато практичних аспектів. Звісно в самонавчанні також допоможуть відповідні курси, як платні, так і безкоштовні (їх досить багато). Сертифікат чи диплом про успішне проходження курсу не гарантує, що вас будуть хантити усі ІТ-компанії, яким тільки потрібен РМ, але це буде непоганим плюсом до інших ваших навиків. Не боїтеся брати відповідальність за результат на себе. У ході роботи ви прокачуєте навички, які мають підприємці.

Крім комунікації з колективом, PM-у важливо завжди бути на зв’язку зі стейкхолдерами, відповідати на питання, обговорювати спірні моменти та обґрунтовувати свої рішення. PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів. Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів.

Вони мають розуміти бізнес та бізнес цілі спонсора, а також технологічні можливості задля досягнення бажаних цілей проєкту. Однією з найскладніших частин роботи проєктного менеджера IT інфраструктури визначають власне переведення цілей бізнесу у технічні вимоги. Часто для допомоги в таких переведеннях залучають також бізнес аналітиків. Ключова роль PMа в компанії — керувати командою та разом з нею якісно реалізовувати поставлені цілі. Проектний менеджер — не суворий начальник, якого мають боятись.

Менеджер проєкту повинен не лише давати завдання команді та встановлювати терміни, але й підтримувати, мотивувати та іноді захищати інтереси виконавців перед замовником. Якщо команда ніколи не працювала разом з проєктним менеджером, то це цілком очевидне питання. Адже більшість розробників тягнуть на собі обов’язки менеджера проєктів та самі цього не розуміють.

Це відкриває класну перспективу стати бізнесменом. Якщо у вас є такі амбіції, підбираючи компанію для роботи, йдіть одразу в нішу, яка вам подобається. І робота, і розвиток у цьому напрямку приноситиме вам задоволення. Це книга-довідник про управління проєктами, але вона написана досить «сухо» і складно.

Тому підприємці часто оплачують профільне навчання своїм співробітникам. Якщо ви прийшли в ролі джуна і класно проявляєте себе, бізнесмен із задоволенням заплатить за ваше навчання, яке підвищить рівень до міддла, а потім і до сеньйора. Тому що чим більше ви вмієте, тим більше результату дасте його бізнесу. Вакансій багато, але чи зараз беруть новачків?

❌ Недосвідчений проектний менеджер ставить мало запитань. Часто вислуховує клієнта перші хвилин і пропонує рішення. Користі від цього мало, тому що варіанти можуть не збігатися із завданням і бюджетом клієнта. Project Management — це напрямок, відкритий людині з будь-яким професійним бекграундом. Не обов’язково мати досвід в IT, щоб стати проєктним менеджером — достатньо бути цілеспрямованим та мати достатньо часу для навчання та прокачування отриманих знань.

Наявність project-менеджера та його злагоджена і вміла робота має позбавити компанію зайвих позапланових витрат. Проєктний менеджер не відразу бачить реальний результат своєї роботи, а людині це потрібно з погляду психології. Розробник, тестувальник, дизайнер та інші професіонали можуть подивитись на плоди своєї праці, а от РМ’у складніше розгледіти їх в короткостроковій перспективі.

ІПМ (PMI (англ.)) також має кілька додаткових варіантів сертифікації, але сертифікат Спеціаліста Проєктного Менеджменту на разі є найпопулярнішим. Опціонально, це може включати різноманітні версії та стандарти, які вимагаються різними країнами, а також знання законів, вимог та інфраструктури. Загалом цю професію варто розглядати як надбання на все життя, адже навички проєктного менеджменту змінюють мислення та якісно впливають на бачення процесів у бізнесі та роботі. Проєктний менеджмент — це про ініціативність, емоційний інтелект і лідерство нового часу.

хто такий менеджер проєктів

Продакт-менеджер відповідає на запитання «Що? Він вивчає ринок, конкурентів, спілкується з користувачами, генерує та перевіряє гіпотези, покращує метрики. Загалом, робить все, щоб продукт досяг product-market fit (задовольнив потреби ринку та цільової аудиторії), зростав і приносив прибуток. Junior PM — це вже спеціаліст із досвідом близько 6 місяців, якому можна довірити керування проєктом від початку до кінця, хоча й над невеликою командою.

Join The Discussion


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Compare listings

Compare